Haber

İmamoğlu’ndan Yarkadaş’ın iddiasına yalanlama: Böyle bir mesajımız yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yol haritasını açıkladı.

“Bir kez daha İstanbul’u savunmak için yola çıkıyorum. 2019’da olduğu gibi CHP’li hemşehrilerim ve farklı partilere gönül vermiş değerli hemşehrilerim ile İstanbul ittifakını en güçlü şekilde kurmaya geliyorum. diyen İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Adayım demedim, gidiyorum dedim” notunu düşürdü.

ŞİRKETİN TALEPLERİNİN REDDİ

İmamoğlu, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Burada İmamoğlu’na gazeteci Barış Yarkadaş’ın gündeme gelen iddiası soruldu.

Yarkadaş, Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na ‘İstanbul’daki 14 ilçemizi 25’e çıkarın, belediye meclisini alın, İBB seçimini tekrar yapın, sonra aday olun’ dediğini iddia etti.

“Partinin sürekli değişim tartışmasıyla meşgul olmasından rahatsız olduğunu” dile getirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, “Kararını ver, belediye başkan adayı mısın, değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilseniz ben İstanbul’a aday hazırlarım İstanbul’a. Kendimi bu tartışmalara hazırlamayacağım” dedi.

‘BÖYLE BİR MESAJIMIZ OLMADI’

İmamoğlu, Barış Yarkadaş’ın bu iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Ekrem İmamoğlu, gazeteci Zafer Arapkirli’nin sorusuna, “Cumhurbaşkanımızla böyle bir mesajımız olmadı. Çok saygı ve sevgi dolu mesajlarımız oldu. Bu bağlamda böyle bir mesajımız yok. Tabii kaynağınızın güvenilirliğini ve doğruluğunu nasıl test ettiniz bilmiyorum ama böyle bir mesajlaşma olmadığının altını çizmeliyim.” cevabı verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu